Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Pejë, përkatësisht në vendin e njohur si ‘Kroni i Mbretit’, paraditen e sotme.

Një kalimtar është goditur nga një veturë e tipit ‘Pick- up’,  ndërsa nga deklaratat e kalimtarëve thuhet se i lënduari ishte i shtrirë përtokë  dhe me lëndime trupore.

Ndërkohë ende nuk ka informacione zyrtare rreth gjendjes së të aksidentuarit dhe shkakut të këtij aksidenti.

Recommended Posts