Vet aksident në Klinë, lëndohen tre persona

Policia raporton edhe për një tjetër aksident që ka ndodhur sot në mëngjes në fshatin Rudicë të Klinës.

Sipas Policisë një veturë me udhëtarë ishte vetëaksidentuar me ç’rast janë lënduar ngasësi dhe dy pasagjeret që gjendeshin në veturë.

Të njëjtit janë dërguar në emergjencën e spitalit rajonal në Pejë për tretman mjekësor. Dy nga këta të lënduar sipas mjekëve kanë pësuar lëndime më të rënda trupore.

Policia po merret me rastin.

Recommended Posts