Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Shupkovc të Mitrovicës, ku një person ka mbetur i lënduar, raporton Gazeta Online Veriu.info.

Në aksident janë përfshirë dy vetura civile, kurse i lënduari është dërguar për tretman mjekësor.

Raporti i plotë i policisë së Kosovës:

Ka ndodhur aksident trafiku në mes të dy veturave civile. Si pasojë e aksidentit, për veç dëmeve materiale, lëndime trupore ka pësuar njeri nga ngasësit mashkull kosovar dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Mitrovicës.

Recommended Posts