Skip to content

LAJME

Aksidentoi dy këmbësore në Prishtinë, duke ikur shkakton dhe dy aksidente të tjera

Aksidentoi dy këmbësore në Prishtinë, duke ikur shkakton dhe dy aksidente të tjera

Aksidentoi dy këmbësore në Prishtinë, duke ikur shkakton dhe dy aksidente të tjera Një person ka aksidentuar dy këmbësore, ndërsa…
Volkswagen po zhvillon veturën autonome elektrike ID.Buzz apo i njohur ndryshe si minibusi elektrik.

Volkswagen po zhvillon veturën autonome elektrike ID.Buzz apo i njohur ndryshe si minibusi elektrik.

Volkswagen po zhvillon veturën autonome elektrike ID.Buzz apo i njohur ndryshe si minibusi elektrik. Zhvillimi i veturave autonome po përparon,…
Kampanja   #Love30     FIA X AMCK

Kampanja #Love30 FIA X AMCK

Kampanja   #Love30     FIA X AMCK Përkufizimi: Java e 6-të Globale e Sigurisë Rrugore  do të fillojë Dekadën e re të…
Cilat janë disa nga vendet që duhet t’i vizitoni në Kosovë?!

Cilat janë disa nga vendet që duhet t’i vizitoni në Kosovë?!

Cilat janë disa nga vendet që duhet t’i vizitoni në Kosovë?! Më poshtë ju sjellim listen e disa nga vendeve…
10 shfaqjet më të mëdha të makinave në të gjithë botën.

10 shfaqjet më të mëdha të makinave në të gjithë botën.

Këto janë 10 shfaqjet më të mëdha të makinave në të gjithë botën. 10. Woodward Dream Cruise E mbajtur përgjatë…
Informata të rëndësishme rreth Pandemisë COVID-19  ne Republikën e Kosovës!

Informata të rëndësishme rreth Pandemisë COVID-19 ne Republikën e Kosovës!

Informata të rëndësishme rreth Pandemisë COVID-19  ne Republikën e Kosovës!Virusi Korona (COVID-19) është një sëmundje infektive e shkaktuar nga një…
Ndalohet qarkullimi i automjeteve për 7 orë në këtë pjesë të vendit

Ndalohet qarkullimi i automjeteve për 7 orë në këtë pjesë të vendit

Informatë me rëndësi! Në faqen zyrtare të Komunës së Mitrovicës përmes një komunikate është njoftuar se nga ora 13:00 deri…
Nga 1 Maji hyn në fuqi rregullorja e re për etiketat e gomave të BE-së

Nga 1 Maji hyn në fuqi rregullorja e re për etiketat e gomave të BE-së

Nga 1 Maji hyn në fuqi rregullorja e re për etiketat e gomave të BE-së Në muajin maj, do të…
Në Mitrovicë vazhdon asfaltimi i rrugëve

Në Mitrovicë vazhdon asfaltimi i rrugëve

Në Mitrovicë vazhdon asfaltimi i rrugëve Faqja zyrtare e Komunës së Mitrovicës përmes një njoftimi zyrtar kanë bërë të ditur…
12 Makinat ‘më të gjelbra’ për vitin 2021

12 Makinat ‘më të gjelbra’ për vitin 2021

12 Makinat ‘më të gjelbra’ për vitin 2021 Nuk duhet të jetë surprizë për audiencën  që makinat më të pastra…
MICK SCHUMACHER DHE JULIAN ALAPHILIPPE I  BASHKOHEN  FUSHATES GLOBALE #3500LIVES PËR SIGURI RRUGORE

MICK SCHUMACHER DHE JULIAN ALAPHILIPPE I BASHKOHEN FUSHATES GLOBALE #3500LIVES PËR SIGURI RRUGORE

MICK SCHUMACHER DHE JULIAN ALAPHILIPPE I  BASHKOHEN  FUSHATES GLOBALE #3500LIVES PËR SIGURI RRUGORE! Më 16 Prill, me rastin e çmimit…
INFORMACIONE & KËSHILLA LIGJORE e fundit

INFORMACIONE & KËSHILLA LIGJORE e fundit

INFORMACIONE & KËSHILLA LIGJORE e fundit
5 gjërat kryesore që një vozitës i ri duhet ti ketë parasysh në komunikacion!

5 gjërat kryesore që një vozitës i ri duhet ti ketë parasysh në komunikacion!

5 gjërat kryesore që një vozitës i ri duhet ti ketë parasysh në komunikacion! 1.Si të trajtohet një gomë e…
Syze dielli gjatë drejtimit të një makine?!

Syze dielli gjatë drejtimit të një makine?!

Syze dielli gjatë drejtimit të një makine?! Syzet Aviator me xhama të pasqyruar ose  syzet me xhama vetë-ngjyrosës ?!- zgjedhja…
Shikoni se çfarë ndodhë brenda gomës suaj kur ngisni veturën (VIDEO)

Shikoni se çfarë ndodhë brenda gomës suaj kur ngisni veturën (VIDEO)

Kanali Warped Perception në You Tube ka realizuar një video vërtetë interesante! Ndoshta të paktën një herë në jetë keni…
Kontrolloni gjendjen e pikave kufitare në kohë reale

Kontrolloni gjendjen e pikave kufitare në kohë reale

Kontrolloni gjendjen e pikave kufitare në kohë reale Ministria e Punëve të Brendshme, në web faqen zyrtare të insitutcionit, bën…
Kostot që duhet t’i  keni parasysh  kur blini një veturë të re!

Kostot që duhet t’i keni parasysh kur blini një veturë të re!

Kostot që duhet t’i  keni parasysh  kur blini një veturë të re! Çmimet e Derivateve– Përveç se duhet të keni…
Bllokimi i kanalit të Suezit mund të shkaktojë probleme globale: Ja çfarë duhet të dini

Bllokimi i kanalit të Suezit mund të shkaktojë probleme globale: Ja çfarë duhet të dini

Bllokimi i kanalit të Suezit mund të shkaktojë probleme globale: Ja çfarë duhet të dini Ekspertët e transportit detar besojnë…
SISTEMI I MENAXHIMIT TË SIGURISË NË RRUGË

SISTEMI I MENAXHIMIT TË SIGURISË NË RRUGË

SISTEMI I MENAXHIMIT TË SIGURISË NË RRUGË; Evolucioni i fundit i sistemit të menaxhimit të sigurisë rrugore i cili rekomandohet…
Dëmtohen shtyllat e ndriçimit publik, kontejnerët dhe asete të tjera me vlerë te Maja e Shkodranit

Dëmtohen shtyllat e ndriçimit publik, kontejnerët dhe asete të tjera me vlerë te Maja e Shkodranit

Artan Asllani drejtor në komunën e Rahovecit përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur se tek…
Historia e djaloshi 11 vjeçar që drejton kompaninë e tij të riciklimit

Historia e djaloshi 11 vjeçar që drejton kompaninë e tij të riciklimit

Ryan Hickman filloi kompaninë e tij të riciklimit kur ishte vetëm tre vjeç pasi vizitoi qendrën lokale të riciklimit në…
AMCK Phone call now 038 60 10 46

TELEFONO 1919

Kërko:

Klubi juaj i sigurisë në rrugë

AMCK Auto Moto Club Kosovo Logo Vector

AUTO MOTO CLUB KOSOVA

 

Telefoni: 038 600 678
Asistenca rrugore: 1919
Email: [email protected]

Zyrat qëndrore:

Adresa: Magjistralja Prishtinë – Mitrovicë km.1
10 000, Prishtinë, Kosovë

(tek objekti i kompanisë Eurogoma Shpk)

ORARI I PUNËS:

E Hënë – e Premte: 08:00 – 17:00
E Shtune: 08:00 – 15:00
E Diele: Nuk punohet.

AMCK - AUTO MOTO CLUB KOSOVA: Lokacioni në hartën e Prishtinës