Volkswagen po zhvillon veturën autonome elektrike ID.Buzz apo i njohur ndryshe si minibusi elektrik.

Volkswagen po zhvillon veturën autonome elektrike ID.Buzz apo i njohur ndryshe si minibusi elektrik.

Zhvillimi i veturave autonome po përparon, ku Ford dhe Volkswagen kanë investuar në kompaninë teknologjike Argo AI nga Pittsburgh, risitë e së cilës do të përdoren nga gjigantët.

Volkswagen ka njoftuar planet për të testuar drejtimin autonom duke përdorur furgonin tërësisht elektrik ID.Buzz. Për ata që mund ta kenë harruar, ID.Buzz është një automjet koncept i bazuar në të njëjtën platformë MEB që përdoret për ID të Volkswagen, raporton autocar.

Kur të jetë përfundimisht gati për treg, do të shfaqet në versionet e pasagjerëve dhe ngarkesave. Qendra e parë evropiane e testimit të kompanive Argo AI do të hapet këtë verë në Munich, Gjermani, dhe deri atëherë duhet të shohim një version realist të ID. Buzz, jo një koncept, pasqyrim ose mushkë provë me një trup tjetër.

“Qëllimi ynë është që versioni i vetë-drejtimit të modelit ID.Buzz të lehtësojë transportin komercial dhe shërbimet e dorëzimit nga viti 2025. Në qytete të caktuara, njerëzit do të kenë mundësinë e një automjeti që drejton vetë për t’i çuar ato në destinacionet e tyre. Mallrat dhe dërgesat do të lehtësohen nga shërbimi ynë i drejtimit autonom”, tha Christian Senger, drejtor i Automjeteve Tregtare të Volkswagen.

ID Autonome Elektrike. Buzz do të ketë teknologji autonome të Nivelit 5, nuk do të jetë në dispozicion për përdoruesit privatë, por do të jetë i destinuar për biznese tregtare me qasje të kufizuar tek konsumatorët individualë.

Si një kujtesë, automjetet me teknologji autonome të Nivelit 4 mund të lëvizin në mënyrë të pavarur, por ato gjithashtu kanë një timon dhe pedale në mënyrë që shoferi të marrë kontrollin në rrethana të caktuara.

TRANSMETON AMCK.

Vetura elektrike nga Apple, 500 km me një mbushje të vetme

Vetura elektrike nga Apple, 500 km me një mbushje të vetme

Performanca e makinës elektrike Apple është e njohur mirë.

Ka pasur kaq shumë zëra rreth veturës së Apple gjatë muajve të fundit saqë duket se hyrja e gjigantit të teknologjisë në atë treg është pothuajse një gjë e sigurt.

Njoftime të reja të tilla kanë të bëjnë me veturën dhe parashikohet që Apple Car të shfaqet në treg më së shpejti, dhe lë mundësinë e vonesës sepse është një industri krejtësisht e re për kompaninë.

Hyundai duket se po i ndihmon gjigantit amerikan për të bërë makinën, kështu që Apple Car do të përdorte platformën e tyre E-GMP për automjete elektrike.

Duke qenë se Hyundai tashmë ka njoftuar aftësitë e një platforme të re të zhvilluar ekskluzivisht për veturat elektrike, bazuar në këto të dhëna, tashmë mund të konkludohet se cilat mund të jenë performancat e Apple Car.

Diapazoni i makinës në platformën e Hyundai duhet të jetë rreth 500 kilometra, shpejtësia maksimale është më e lartë se 250 km / orë dhe shpejtësia nga 0 në 100 km / orë do të jetë në gjendje të arrihet në më pak se 3.5 sekonda.

Makina do të mbështesë karikimin e shpejtë kështu që në 18 minuta bateria duhet të jetë 80 për qind e mbushur, ndërsa pesë minuta karikim do të mjaftonin për një distancë prej 100 kilometrash. Transmeton Telegrafi.

Për herë të parë prodhohet bateria e veturave elektrike që mbushet për 5 minuta

Për herë të parë prodhohet bateria e veturave elektrike që mbushet për 5 minuta

Janë prodhuar për herë të parë bateritë për vetura elektrike që mbushen plotësisht për vetëm pesë minuta. Kjo arritje po vlerësohet si hap i madh drejt synimit që veturat elektrike në të ardhmen të mbushen aq shpejt sa veturat me naftë ose benzinë.

Veturat elektrike janë pjesë jetike e masave kundër krizës klimatike, por harxhimi i baterisë është shqetësim për vozitësit. Bateritë e reja jon-litium u zhvilluan nga kompania izraelite “StoreDot” dhe u prodhuan nga kompania “Eve Energy” në Kinë në linjat standarde të prodhimit.

Kompania izraelite tashmë e ka dëshmuar veten përmes prodhimit të baterive që mbushen shumë shpejt të telefonave, dronave, skuterëve, ndërsa 1.000 bateritë e prodhuara tani pritet ta dëshmojnë teknologjinë e saj te prodhuesit e veturave.

Në këtë kompani kanë investuar gjigantët “Daimler”, “BP”, “Samsung” dhe “TDK” dhe deri tani ka arritur të grumbullojë 130 milionë dollarë, shkruan The Guardian.

Bateritë e reja mund të mbushen për vetëm pesë minuta, por për to nevojiten mbushës shumë më të fuqishëm sesa ata që përdoren sot. Duke përdorur infrastrukturë në dispozicion, kompania “StoreDot” synon që me një mbushje 5-minutëshe të baterisë të ofrojë 160 kilometra vozitje nga viti 2025.