LAJME

Pergatiteni veturën tuaj për sezonën dimërore me këto këshilla!

Pergatiteni veturën tuaj për sezonën dimërore me këto këshilla!

Bëni gati veturën për sezonën dimërore me këto këshilla! Dimri po afrohet, tani është koha e përshtatshme për ta përgatitur…
Nga tani, ose paisjet dimërore ose gjobë!

Nga tani, ose paisjet dimërore ose gjobë!

Nga tani, ose paisjet dimërore ose gjobë! 15 Nëntori ishte dita e fundit kur qytetarët kishin mundësi të bëhen gati…
Shikoni dallimet mes gomave të lira dhe të shtrenjta për dimër

Shikoni dallimet mes gomave të lira dhe të shtrenjta për dimër

Shikoni dallimet mes gomave të lira dhe të shtrenjta për dimër A mund ta kaloni dimrin me goma të lira…
Statistikat e përgjithshme mbi aksidentet rrugore në 24 orët e fundit

Statistikat e përgjithshme mbi aksidentet rrugore në 24 orët e fundit

Statistikat e përgjithshme mbi aksidentet rrugore në 24 orët e fundit: Duke u bazuar  në statistikat e publikuara nga Policia…
Si t'i evitoni aksidentet gjatë ditëve me shi

Si t'i evitoni aksidentet gjatë ditëve me shi

Si t’i evitoni aksidentet gjatë ditëve me shi Siç njoftojnë meteorologët, të reshurat do na përcjellin gjatë ditëve në vazhdim.…
Aksident në Gllarevë

Aksident në Gllarevë

Aksident në Gllarevë Para pak orësh ka ndodhur një aksidenti mes dy veturave në fshatin Gllarevë. Sipas deshmitarëve rasti ka…
Kalaja e Veletinit me minierat antike

Kalaja e Veletinit me minierat antike

Kalaja e Veletinit me minierat antike Fortesa e Veletinit ndodhet rreth pesë km në juglindje të lokalitetit arkeologjik të Ulpianës,…
Statistikat e përgjithshme mbi aksidentet rrugore në 24 orët e fundit

Statistikat e përgjithshme mbi aksidentet rrugore në 24 orët e fundit

Statistikat e përgjithshme mbi aksidentet rrugore në 24 orët e fundit: Duke u bazuar  në statistikat e publikuara nga Policia…
Edhe në këtë pjesë të kryeqytetit do të vendosen semaforë

Edhe në këtë pjesë të kryeqytetit do të vendosen semaforë

Edhe në këtë pjesë të kryeqytetit do të vendosen semaforë Komuna e Prishtinës ka marrë vendim që për hir të…
13 GJËRA QË DUHET T’I MBANI NË VETURËN TUAJ GJATË SEZONES SË DIMRIT

13 GJËRA QË DUHET T’I MBANI NË VETURËN TUAJ GJATË SEZONES SË DIMRIT

13 GJËRA QË DUHET T’I MBANI NË VETURËN TUAJ GJATË SEZONES SË DIMRIT Pastrues akulli dhe furçë bore. (Kjo është…
Rokulliset vetura në Prishtinë

Rokulliset vetura në Prishtinë

Rokulliset vetura në Prishtinë Një aksident trafiku ka ndodhur sot gjatë orëve të para të mëngjesit. Një veturë është aksidentuar…
Ja pse duhet t'i mbani fëmijët në ulëset e tyre në veturë

Ja pse duhet t'i mbani fëmijët në ulëset e tyre në veturë

Ja pse duhet t’i mbani fëmijët në ulëset e tyre në veturë Çdo ditë ekspertët dalin me metoda dhe këshilla…
Xhamia e Sinan Pashes

Xhamia e Sinan Pashes

Xhamia e Sinan Pashes Xhamia e Sinan Pashës ndodhet në Zonën Historike të qytetit të Prizrenit. Me pozitën e saj…
Statistikat e përgjithshme mbi aksidentet rrugore në 24 orët e fundit

Statistikat e përgjithshme mbi aksidentet rrugore në 24 orët e fundit

Statistikat e përgjithshme mbi aksidentet rrugore në 24 orët e fundit: Duke u bazuar  në statistikat e publikuara nga Policia…
Respektimi i shenjave sinjalizuese ndriçuese

Respektimi i shenjave sinjalizuese ndriçuese

Respektimi i shenjave sinjalizuese ndriçuese Me qëllim të ofrimi të sigurisë më të mirë në trafikun rrugor në Rajonin e…
Vdes një person në aksident trafiku

Vdes një person në aksident trafiku

Vdes një person në aksident trafiku. Gjatë ditës së djeshme në Prishtinë, (23 tetor 2018) rreth orës 12:00, në rrugën…
Shqipëria u shpall luftë qeseve plastike, gjobë deri në 100 mijë lekë

Shqipëria u shpall luftë qeseve plastike, gjobë deri në 100 mijë lekë

Shqipëria u shpall luftë qeseve plastike, gjobë deri në 100 mijë lekë Qytetarët që do të përdorin qese plastike do…
Kalaja e Korishës

Kalaja e Korishës

Kalaja e Korishës Kalaja e Korishës gjendet në juglindje të fshatit Korishë, në një pozicion dominant për fushën e Prizrenit…
Këshilli për Trashëgimi kërkon anulimin e vendimit për Kalanë e Vushtrrisë

Këshilli për Trashëgimi kërkon anulimin e vendimit për Kalanë e Vushtrrisë

Këshilli i Kosovës për Trashëgiminë Kulturore kërkoi nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi  anulimin e vendimit të Institutit të Kosovës…
“Continental” zhvillon një gomë që mund të fryhet vetvetiu kur drejtoni makinën

“Continental” zhvillon një gomë që mund të fryhet vetvetiu kur drejtoni makinën

“Continental” zhvillon një gomë që mund të fryhet vetvetiu kur drejtoni makinën Furnizuesi i automjeteve dhe specialisti i gomave Continental ka zhvilluar…
Patrikana e Pejës

Patrikana e Pejës

Patrikana e Pejës Patrikana e Pejës është e vendosur në hyrje të grykës së Rugovës afër Pejës. Tempulli i Shenjtë…
AMCK Phone call now 038 60 10 46

TELEFONO 1919

Kërko:

Klubi juaj i sigurisë në rrugë

AMCK Auto Moto Club Kosovo Logo Vector

AUTO MOTO CLUB KOSOVA

 

Telefoni: 038 600 678
Asistenca rrugore: 1919
Email: [email protected]

Zyrat qëndrore:

Adresa: Magjistralja Prishtinë – Mitrovicë km.1
10 000, Prishtinë, Kosovë

(tek objekti i kompanisë Eurogoma Shpk)

ORARI I PUNËS:

E Hënë – e Premte: 08:00 – 17:00
E Shtune: 08:00 – 15:00
E Diele: Nuk punohet.

AMCK - AUTO MOTO CLUB KOSOVA: Lokacioni në hartën e Prishtinës